با ما در تماس باشید

۰۲۱۲۲۴۱۴۰۰۱

کانال تلگرام

دکوراسیون داخلی اثر پارسی

کابینت يک واژه فرانسويست که در ابتدا به صورت Cabane  به معناي انبار مخفي و رفته رفته در سال 1540 ميلادي به کلمه Cabinet وجود کابینت در آشپزخانه مهم ترین موضوع درباره دکوراسیون اشپزخانه است . تغيير يافت و در فارسي به معناي گنجه است .

کابینت آشپزخانه نقش مهمی را در زیبایی خانه شما ایفا می کند. در نتیجه شناخت دقیق، سلیقه و سبک کابینت در انتخاب شما تاثیرگذار خواهد بود. کابینت به طور کلی در دو سبک مدرن و کلاسیک اجرا میشود و هر کدام از این سبک ها خصوصیاتی دارند که به اختصار به آن اشاره میشود .

کابینت کلاسیک دارای درب های کشیده، بلند و ابزار خورده است. تاج های بلند، ستون های منبت کاری شده و قرینه سازی از دیگر خصوصیات این کار به شمار میرود. در کابینت کلاسیک ویترین های متنوع و شیشه های طرح دار استفاده میشود. نورپردازی در این نوع کار با استفاده از لوسترهای بزرگ یا چند منبع انجام میشود. کابینت کلاسیک فضایی صمیمی، سنتی، نوستالژیک و در عین حال سلطنتی را خلق میکند. استفاده از متریال چوب با رنگ های قهوه ای و سفید فرم های قوس دار و دایره شکل در این نوع کابینت رایج است

در کابینت های مدرن استفاده از قرینه سازی رایج نیست و به جای ویترین از طبقات یا باکس های متنوع عمودی یا افقی استفاده میشود که ریتمی منظم و خلوت را به وجود می آورد. در این نوع کابینت درب ها ساده، تخت و کاملا صنعتی ساخته میشود

کابینت های مدرن دارای تنوع رنگی بسیاری است و به صورت مات و براق به کار میرود. معمولا تاج و زیر چراغی ندارد و نورپردازی آن به صورت مخفی و با استفاده از لامپ های ال ای دی انجام میشود.

پس از انتخاب سبک کابینت، باید به رنگ، طرح و جنس آن نیز توجه داشت زیرا محیط آشپزخانه در دکوراسیون داخلی منزل شما تاثیرگذار خواهد بود وباعث ایجاد حس و حال متفاوتی میشود.